Televīzija jeb TV,

 

Pirmās televīzijas sistēmas izmantoja mehānisku attēla izvērsi, bet televīzijas signāls tika pārraidīts pa vadiem. Pirmo elektromehānisko televizoru patentēja vācu students Pauls Gotlībs Nipkovs 1884. gadā. Tā galvenās sastāvdaļas bija plakana neona lampa un rotējošs disks ar daudziem sīkiem noteiktā secībā izvietotiem caurumiņiem (tā saucamais Nipkova disks). 20. gadsimta sākumā tika izgudrots televizors ar mehānisko spoguļizvērsi. To izgudroja Pēterburgas tehnoloģiskā institūta profesors Boriss Rozings 1911. gadā. Viņa skolnieks Vladimirs Zvorikins vēlāk emigrēja uz ASV, kur 1928. gadā patentēja pirmo spoguļizvērses televizoru.

Pēc elektronstaru lampu izgudrošanas radās iespēja televizoros pielietot elektronisko izvērsi un iegūt attēlu uz luminiscējoša ekrāna. Šie televizori jau bija daudz līdzīgāki mūsdienās pazīstamajiem.

Latvijā pirmie televizori parādījās 20. gadsimta 50. gadu vidū. To kineskopi bija niecīgu izmēru un attēla palielināšanai bija jāizmanto speciālas ar ūdeni pildītas lēcas. Televīzijas tehnika strauji attīstījās un pamazām televizori ienāca ikkatrā ģimenē. 70. gadu vidū tika uzsāktas krāsainās televīzijas pārraides un sākās melnbalto televizoru nomaiņa pret krāsainajiem. Sākumā krāsainajos televizoros lietoja speciālus krāsainos kineskopus. Mūsdienās ir arī citas tehnoloģijas — plazmas displeji, šķidro kristālu displeji un citas, piemēram, projekcijas televizori.

Mūsdienās analogos televizorus sāk aizstāt digitālās televīzijas uztvērēji. Latvijā digitālās televīzijas testa pārraides uzsāktas 2002. gada maijā. Pēc uzbūves digitālie televizori maz atšķiras no analogajiem, vienīgi satur papildus digitālā signāla atkodēšanas bloku.

Ir izgudroti daudzi elektroniskās televīzijas standarti, bet praktiska nozīme ir trim sistēmām — PAL, SECAM un NTSC. SECAM sistēma tika izmantota PSRS un joprojām tiek pielietota vairumā bijušās PSRS valstu, kā arī Francijā. PAL sistēma pieņemta lielākajā daļā Eiropas valstu, bet NTSC — Amerikas kontinentā un Japānā. Latvijā 90. gadu vidū notika pāreja no SECAM sistēmas uz PAL sistēmu. Melnbaltās televīzijas līmenī šīs abas sistēmas ir pilnīgi savietojamas. Mūsdienu televizori var uztvert vienu vai vairākas televīzijas sistēmas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

viasat regulēšana

 

viasat regulēšana 

viasat regulēšana. 

Viasat pavadoņu televīzijas piegādātājs, kas pieder Zviedrijas mediju konglomerātam Modern Times Group. Pārraides tiek translētas no Londonas ar tirgu Ziemeļvalstīs un Baltijā. TV signāls tiek raidīts caur pavadoni Sirius 4, kas atrodas ģeostacionārā orbītā punktā 4,8° austrumu garuma. Lietotāju DVB uztvērējiem jābūt apgādātiem ar NDS VideoGuard dekodēšanas moduli. Viasat galvenais konkurents Ziemeļvalstīs ir Canal Digital, kas aizņem lielāku tirgus daļu.

Attīstoties modernajām tehnoloģijām, jau šobrīd visā Latvijā ir pieejams kvalitatīvs televīzijas pakalpojumu risinājums – Viasat digitālā satelīttelevīzija. Tas ļauj skatīties televīzijas kanālus pavisam jaunā ciparu kvalitātē, tādējādi nodrošinot ideālas kvalitātes attēlu. Viasat digitālā televīzija ir pieejama visā Latvijā, jo signāls no satelīta nosedz visu Latvijas teritoriju. 

Tikai ar Viasat ir iespējams skatīties visus labākos Latvijas kanālus ideālā kvalitātē: TV3, TV6, LTV1, LTV7, LNT. Papildus – ir iespējams uzstādīt latviešu valodas subtitrus kanāliem TV1000, TV1000 Action, VIASAT History, VIASAT Explorer un Viasat Nature. Lai skatītos digitālo televīziju, atliek tikai nopirkt Viasat digitālās satelīttelevīzijas komplektu un pieslēgt to televizoram. 

-----

Ciparu televīzija (jeb Digitālā televīzija) ir televīzija, kur video pārraida MPEG2, MPEG4 vai citādi kodētas ciparu straumes (stream) veidā, atšķirībā no parastās televīzijas. Ciparu signālu var izplatīt kabeļtīklos (ciparu kabeļtelevīzija), no pavadoņa (ciparu pavadoņtelevīzija), vai arī ar parasto TV raidīšanas aparatūru (ciparu virszemes televīzija)(parasti tieši ar šo saprot ciparu televīziju). Atšķirībā no analogās televīzijas, te ir iespējams mainīt kvalitāti (augstas kvalitātes kanāls, kas aizņem vairākus analogos kanālus, vai (biežāk) zemas kvalitātes kanāls, kur tādus vairākus var iepresēt vienā analogajā kanālā). 

Priekšrocības un trūkumi, salīdzinot ar analogo televīziju

Priekšrocības: 

- Nemainīgi augsta attēla kvalitāte, neatkarīgi no uztveršanas apstākļiem (kamēr vien ir signāls),

- Vienā frekvenču joslā ir iespējams izvietot vairākus kanālus. 

Trūkumi: 

- Pie pārāk vāja signāla attēla nav nemaz (analogajai TV šajā gadījumā būtu sliktas kvalitātes attēls), 

- Dārga aparatūra.

Pasaulē eksistē vairāki ciparu televīzijas standarti, no kuriem nozīmīgākie ir Eiropas (DVB), ASV (ATSC) un Japānas (ISDB). Latvijā tiek lietots DVB standarts. Ciparu televīzijai ir iespējama satura šifrēšana, kas ir viens no galvenajiem iemesliem tās lietojumam pavadoņtelevīzijā un kabeļtelevīzijā. 

DVB iedalījums. viasat regulēšana 

- DVB-T (angļu: Digital Video Broadcasting - Terrestrial) — Ciparu virszemes televīzija

- DVB-C (angļu: Digital Video Broadcasting - Cable) — Ciparu kabeļtelevīzija

- DVB-S (angļu: Digital Video Broadcasting - Satellite) — Ciparu setelīttelevīzija

- DVB-H (angļu: Digital Video Broadcasting - Handheld) — Ciparu mobīlā televīzija

- DVB-IPTV (angļu: Digital Video Broadcasting - Internet Protocol TV) — Ciparu internettelevīzija 

 

DVB-T. ciparu televīzija

Eiropā (un Latvijā) lietotais apraides ciparu virszemes televīzijas standarts ir DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terrestrial). Šeit pārraida kompresētu ciparu video (kopā ar audio), izmantojot OFDM modulāciju. Standarta video kodeki ir MPEG2 un H264.

Eksistē 3 OFDM modulācijas paveidi: attiecīgi ar 2048, 4096 un 8192 subnesējiem. Izplatītākais standarts ir ar 8192 subnesējiem. Standartus ar mazāku subnesēju skaitu standartizēja tad, kad vēl nebija skaidrs vai būs iespējams pietiekoši lēti izgatavot 8192 subnesēju demodulatoru.

Katru subnesēju var modulēt ar QPSK, 16-QAM vai 64-QAM. Katrs DVB-T kanāls var aizņemt 5,6,7 vai 8 MHz platu frekvenču joslu. Tā, kā DVB-T lieto OFDM, te raidītājam ir nepieciešama lineāra izejas pakāpe, kas nozīmē samazinātu lietderības koeficientu un lielākas raidītāja izgatavošanas izmaksas.

wiki 

Piedāvājam sekojošus pakalpojumus: 

  • Antenu uzstādīšanu gan individuāli gan arī kolektīvā tipa.
  • Profesionālu satelīttelevizijas un virszemes digitālās televīzijas antenu montāžu un aparatūras konfigurēšanu.
  • Bojātas aparatūras kvalitatīvu remontu un apkalpošanu garantijas periodā.
  • Morāli novecojušu televīzijas sistēmu modernizāciju.
  • Speciālistu konsultāciju kuri Jums palīdzēs atrast pareizo risinājumu aparatūras un programmu paku izvēlē.
  • Kā arī veicam citus darbus saistītus ar satelīttelevīzijas iekartām.
  • Viasat regulēšana

 

 

Mūsu speciālistus var sazvanīt: 

 

 

 

 

viasat regulēšana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

Reklāma